Skip to content

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO PROSE&CO

§1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

1.1. Regulamin określa zasady korzystania ze sklepu internetowego www.proseandco.pl , który jest własnością firmy Proce&co Katarzyna Drecka-Chrzanowska, z siedzibą we Wrocławiu, al. Gen. J. Hallera 84/22, 53-203 Wrocław.
1.2. Niniejszy regulamin określa zasady korzystania ze sklepu internetowego www.proseandco.pl, składania zamówień, dostarczania zamówionych produktów Kupującemu, uiszczania opłaty przez Kupującego za nabywanie produktów dostępnych w sklepie, anulowania zamówienia przez Kupującego, a także odstąpienia od umowy, ponadto regulamin określa zasady składania i rozpatrywania reklamacji. Regulamin ten, nie określa zasad promocji oraz wyprzedaży.

§2 DEFINICJE
2.1. SPRZEDAWCA – osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą Prose&co Katarzyna Drecka-Chrzanowska, wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji Gospodarczej (CEIDG) prowadzonej przez ministra właściwego ds. gospodarki, NIP: 6121705470, REGON: 388233806.
2.2. KUPUJĄCY- osoba fizyczna posiadająca pełną lub ograniczoną zdolność do czynności prawnych, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie korzysta ze sklepu internetowego dokonująca zakupów.
2.3. PRODUKT- rzecz ruchoma, która jest prezentowana w sklepie internetowym, mogąca być przedmiotem umowy sprzedaży.
2.4. CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA – czas, w jakim Sprzedawca skompletuje zamówienie i przekaże je przewoźnikowi realizującemu wybraną przez Kupującego formę dostawy.
2.5. DOKUMENT SPRZEDAŻY – dokument potwierdzający sprzedaż produktu, w formie faktury VAT lub paragonu.
2.6. DNI ROBOCZE – dni tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
2.7. FORMA PŁATNOŚCI – sposób uiszczenia należności za zakupiony produkt, wybrany przez Kupującego podczas składania zamówienia.
2.8. FORMA DOSTAWY – sposób dostarczenia zamówionego produktu, wybrany przez Kupującego podczas składania zamówienia.
2.9. FORMULARZ ZAMÓWIENIA – kwestionariusz dostępny jest na stronie sklepu internetowego, za pomocą którego Kupujący może dokonać zamówienia produktu. 2.10. KOSZYK – element oprogramowania Sklepu, w którym widoczne są wybrane przez Klienta Produkty do zakupu, a także istnieje możliwość ustalenia i modyfikacji danych Zamówienia, w szczególności ilości produktów.
2.11. UMOWA SPRZEDAŻY – umowa sprzedaży Produktu zawierana albo zawarta między Klientem a Sprzedawcą za pośrednictwem sklepu internetowego.

2.12. ZAMÓWIENIE – oświadczenie woli Kupującego składane za po mocą formularza zamówienia i zmierzające bezpośrednio do zawarcia umowy sprzedaży produktu ze Sprzedawcą.

2.13. SKLEP – sklep internetowy prowadzony przez Sprzedawcę pod adresem internetowym www.proseandco.pl

2.14. REGULAMIN – niniejszy regulamin wraz z załącznikami.

2.15. STRONA – Kupujący lub Sprzedawca, którzy łącznie nazwani są „stronami”.

§3 KONTAKT ZE SKLEPEM
3.1. Adres Sprzedawcy:
3.2. Adres e-mail Sprzedawcy:
3.3. Kupujący może porozumiewać się ze Sprzedawcą za pomocą adresu e-mail oraz dostępnych kanałów social media.

§ 4 INFORMACJE OGÓLNE 

4.1. Sprzedawca w najszerszym dopuszczalnym przez prawo zakresie nie ponosi odpowiedzialności za zakłócenia w tym przerwy w funkcjonowaniu Sklepu spowodowane siłą wyższą, niedozwolonym działaniem osób trzecich lub niekompatybilnością Sklepu internetowego z infrastrukturą techniczną Klienta.

4.2. Składanie zamówień przez Klienta na Produkty znajdujące się w asortymencie Sklepu możliwe jest przez podanie niezbędnych danych osobowych i adresowych umożliwiających realizację Zamówienia bez zakładania Konta.

4.3. Ceny podane w Sklepie są podane w polskich złotych i są cenami brutto (uwzględniają podatek VAT).

4.4. Na końcową (ostateczną) kwotę do zapłaty przez Klienta składa się cena za Produkt oraz koszt dostawy (w tym opłaty za transport, dostarczenie i usługi pocztowe), o której Klient jest informowany na stronach Sklepu w trakcie składania Zamówienia, w tym także w chwili wyrażenia woli związania się Umową Sprzedaży.

§5 OFEROWANE METODY DOSTAWY ORAZ PŁATNOŚCI
5.1. Klient może skorzystać z następujących metod dostawy lub odbioru zamówionego Produktu: a. Paczkomat InPost b. Przesyłka kurierska
5.2. Klient może skorzystać z następujących metod płatności:

a. Płatności elektroniczne – Podmiotem świadczącym obsługę płatności online są Przelewy24

b. Płatność przelewem na konto Sprzedawcy
5.3. Szczegółowe informacje na temat metod dostawy oraz akceptowalnych metod płatności znajdują się za stronach Sklepu.

§6 ZAWARCIE UMOWY 

6.1. Zawarcie Umowy Sprzedaży między Kupującym a Sprzedawcą następuje po uprzednim złożeniu przez Kupującego Zamówienia za pomocą Formularza zamówienia w Sklepie internetowym zgodnie z pkt. 5 Regulaminu.

6.2. Po złożeniu Zamówienia Sprzedawca niezwłocznie potwierdza jego otrzymanie oraz jednocześnie przyjmuje Zamówienie do realizacji. Potwierdzenie otrzymania Zamówienia i jego przyjęcie do realizacji następuje poprzez przesłanie przez Sprzedawcę Kupującemu stosownej wiadomości e-mail na podany w trakcie składania Zamówienia adres poczty elektronicznej Kupującego. Z chwilą otrzymania przez Kupującego powyższej wiadomości e-mail zostaje zawarta Umowa Sprzedaży między Kupującym a Sprzedawcą.

6.3. W przypadku wyboru przez Kupującego płatności przelewem, płatności elektronicznych, Kupujący zobowiązany jest do dokonania płatności w terminie 5 dni kalendarzowych od dnia zawarcia Umowy Sprzedaży – w przeciwnym razie zamówienie zostanie anulowane.

6.4. Produkt zostanie wysłany przez Sprzedawcę w terminie wskazanym w jego opisie w sposób wybrany przez Kupującego podczas składania Zamówienia.

6.5. W przypadku zamówienia Produktów o różnych terminach dostawy, terminem dostawy jest najdłuższy podany termin.

6.6. Początek biegu terminu dostawy Produktu do Kupującego liczy się od dnia uznania rachunku bankowego Sprzedawcy.

6.7. Dostawa produktu odbywa się na terenie Polski. Możliwa jest dostawa do innych krajów UE. Warunki dostawy i koszty ustalane są odrębnie po wcześniejszym kontakcie mailowy.

6.8. Dostawa Produktu do Kupującego to dodatkowy koszt 16 zł, chyba że Umowa Sprzedaży stanowi inaczej.

§7 PRAWO DO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

7.1. Kupując może w terminie 14 dni odstąpić od Umowy Sprzedaży bez podania jakiejkolwiek przyczyny składając Sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od Umowy.

7.2. Oświadczenie można złożyć również na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu, jednak nie jest to obowiązkowe.

7.3. Bieg terminu określonego w ust. 1 rozpoczyna się od dostarczenia Produktu Kupującemu lub wskazanej przez niego osobie innej niż przewoźnik. 7.4. Oświadczenie należy złożyć drogą mailową – dane kontaktowe Sprzedawcy zostały określone w pkt. 3.

7.5. Po otrzymaniu takiej informacji Sprzedawca niezwłocznie prześle Kupującemu potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy.
7.6. Kupujący odsyła Produkt, które chce zwrócić na adres pocztowy określony w pkt. 3 z dopiskiem „Zwrot”, nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformował Sklep o odstąpieniu od niniejszej umowy.

7.7. Kupujący ponosi bezpośrednie koszty zwrotu Produktu.

7.8. W przypadku odstąpienia od Umowy Sprzedawca zwraca Kupującemu niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Kupującego o odstąpieniu od Umowy, wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy, z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Kupującego sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę.

7.9. Zwrotu płatności Sprzedawca dokona przy użyciu takich samych metod płatności, jakie zostały przez Kupującego użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Kupujący wyraźnie zgodził się na inne rozwiązanie, które nie będzie się wiązało dla niego z żadnymi kosztami.

7.10. Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania Produktu z powrotem lub do czasu dostarczenia mu dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

7.11. Kupujący odpowiada za zmniejszenie wartości Produktu wynikające z korzystania z niego w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Produktu.

7.12. Zgodnie z ustawą, prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Kupującemu w odniesieniu do Umowy:

a. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji Kupującego lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb,

b. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu,

c. o świadczenie usług, jeżeli Sprzedawca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą Kupującego, który został poinformowany przez rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Sprzedawcę utraci prawo odstąpienia od Umowy.

§8 REKLAMACJA

8.1. Umową Sprzedaży objęte są nowe Produkty.

8.2. W przypadku wystąpienia wady zakupionego u Sprzedawcy Produktu Kupujący ma prawo do reklamacji w oparciu o przepisy dotyczące rękojmi w kodeksie cywilnym. Jeżeli Kupującym jest Przedsiębiorca, strony wyłączają odpowiedzialność z tytułu rękojmi.

8.3. Reklamacje należy złożyć drogą mailową – dane kontaktowe Sprzedawcy zostały określone w pkt. 3 poprzez wypełnienie formularza reklamacyjnego, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do niniejszego Regulaminu.

8.4. Po otrzymaniu potwierdzenia o otrzymaniu zgłoszenia, Kupujący powinien odesłać reklamowany Produkt na adres określony w pkt. 3 z dopiskiem „Reklamacja”.
8.5. Sprzedawca ustosunkuje się do żądania reklamacyjnego niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni, a jeśli nie zrobi tego w tym terminie, uważa się, że żądanie Kupującego uznał za uzasadnione.

8.6. Jeśli Produkt ma wady, Kupującemu przysługują następujące roszczenia na podstawie art. 556 oraz art. 561 Kodeku Cywilnego: a. złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy lub obniżeniu ceny Produktu chyba, że Sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla Kupującego wymieni Produkt na wolny od wad albo wadę usunie, albo b. żądanie wymiany Produktu na wolny od wad lub usunięcia wady.

8.7. W przypadku nie uwzględnienia reklamacji, Produkt zostanie odesłany do Kupującego wraz z odmową reklamacji oraz jej uzasadnieniem.

§ 9 OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH 

9.1 Składając zamówienie w sklepie internetowym www.proseandco.com, Kupujący wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla celów realizacji umowy sprzedaży. Podanie przez Kupującego danych osobowych, w zakresie niezbędnym do wykonania umowy sprzedaży i właściwego jej udokumentowania jest obowiązkowe, w pozostałym zakresie uzależnione jest od zgody Kupującego na ich podanie.

9.2. Przekazywane przez Kupującego dane osobowe stanowią niezbędne minimum do należytego wykonania umowy przez Sprzedawcę i są wykorzystywane wyłącznie w celu: a. realizacji umowy, b. informowania o nowych towarach, usługach oraz promocjach oferowanych przez sklep Prose&co – jeśli Kupujący wyrazi na to zgodę.

9.3. Dane osobowe Kupującego są chronione zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j.: Dz.U. z 2002, Nr. 101, poz. 26) w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osobom trzecim. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Sprzedawcy – Polityka prywatności.

9.4. Administratorem danych osobowych sklepu internetowego PROSE&CO jest Sprzedawca. Dane te nie są udostępniane osobom trzecim do celów marketingowych ani żadnych innych celów. W każdym momencie Kupującemu przysługuje prawo dostępu, poprawiania i usunięcia swoich danych osobowych. W celu realizacji tych uprawnień użytkownik może skontaktować się ze administratorem sklepu wysyłając e-mail lub listownie na adres Sprzedawcy. Adresy określone zostały w punkcie 3 Regulaminu.

§ 10. POSTANOWIENIA KOŃCOWE 

10.1. Do umowy sprzedaży produktów w Sklepie stosuje się prawo polskie. Umowy zawierane poprzez Sklep internetowy zawierane są w języku polskim.

10.2. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian Regulaminu z ważnych przyczyn to jest: zmiany przepisów prawa, zmiany sposobów płatności i dostaw – w zakresie, w jakim te zmiany wpływają na realizację postanowień niniejszego Regulaminu. Zmiany Regulaminu mają zastosowanie do zamówień złożonych po dokonaniu danej zmiany niniejszego Regulaminu, z zastrzeżeniem postanowień ust. 2 powyżej.

10.3. Kupujący posiadający konto w Sklepie zostaną poinformowani o zmianie Regulaminu za pośrednictwem korespondencji e-mail.

10.4. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego, w szczególności: Kodeksu cywilnego; ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną; ustawy o prawach konsumenta, ustawy o ochronie danych osobowych.

10.5. Kupujący ma prawo skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. W tym celu może złożyć skargę za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

10.6. Wszelkie materiały, w tym elementy grafiki, kompozycja tych elementów, znaki towarowe oraz inne, dostępne w Sklepie stanowią przedmiot praw wyłącznych, w szczególności stanowią przedmiot ochrony praw autorskich i praw własności przemysłowej. Wykorzystywanie materiałów udostępnianych w Sklepie w jakiejkolwiek formie wymaga każdorazowo zgody Sprzedawcy.